MERAK ETTİKLERİNİZ / EĞİTİM SÜRECİ NE KADARDIR ?
 

Kekemelodi eğitimine katılan öğrencimizin mevcut konuşmasını videoya kaydederek işe başlıyoruz.

Bundaki amacımız, sonraki günlerde kat ettiğimiz mesafeyi görmek içindir. Öğrencimizi bilgisayarın önüne oturtmadan önce sağ kulağını pamukla kapatıyoruz. Ve son sözlerini alarak yedi günlük arınma dönemini başlatıyoruz, ki bu dönemde sadece sesli okuma ve nefes çalışmalarının haricinde konuşmasını yasaklıyoruz.

İletişimini yalnızca yazılı olarak sağlayabiliyor. İlk gün bilgisayar başında programda okunan metin,kulaklıkla sadece dinleniyor. İkinci gün okuma egzersizleri başlıyor. Dördüncü günde okuma egzersizleriyle birlikte nefes çalışmaları devreye giriyor. Bu arada 3,5 ve 7. günlerde testler yapılıyor. Büyük oranda dördüncü günde okuma tamamen akıcı hale geliyor.

Yedinci gündeki test sonucunda öğrencimizi konuşturmaya başlıyoruz. Kalan sekiz günlük sürede ise doğal ritmini kazanmış konuşma, özel sunumlar, sosyal aktiviteler ve özgüven çalışmalarıyla pekiştiriliyor. Ve kazanılan akıcı konuşmanın son halini videoya çekip öğrencimizi uğurluyoruz.

Tabii iyi bir dostluk ve samimiyet kurduğumuz arkadaşımıza veda ederken arkalarından fazla ağlamayalım diye tatlılarla, pasta böreklerle bu anı neşeli hale getirip karşılıklı minnet ve şükran duygularımızı paylaşıyoruz.

Duyurular
Tatilde güzel konuşmaya davetlisiniz. Devamı »
BAHAR DÖNEMİ ERKEN KAYIT AVANTAJI Devamı »
Kampanya!!! Devamı »
Bursa Yer Değişikliği Devamı »
 

Faydalı Bağlantılar
Kekemelodi
Milli Eğitim Bakanlığı
E-Devlet
TC Kimlik No Sorgulama
Sadece.com
İçerik Ofisi
 
 
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
MERAK ETTİKLERİNİZ
DANIŞMAN KADROMUZ
BASINDA BİZ
DUYURULAR
GALERİ
İLETİŞİM
Tüm hakları saklıdır © 2016 Nassmer Kekemelodi Konuşma Merkezi